Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар официјално ги потврди македонските репрезентативци, Георгиевски и Талески
Вардар официјално ги потврди македонските репрезентативци, Георгиевски и Талески

Вардар официјално ги потврди македонските репрезентативци, Георгиевски и Талески

Ракометниот клуб Вардар на својата официјална страна потврди уште две нови засилувања.

Се работи за десното крило, Гоце Георгиевски со кој е потпишан договор до 2022 година, и со левиот бек Филип Талески со кој е договорена соработка на една година.

Подготовките на Вардар ќе започнат на 18.јули.