Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Две видеа од последните два меча на ФК Вардар со Жилина и Улисес

(ВИДЕО) Две видеа од последните два меча на ФК Вардар со Жилина и Улисес

Двата последни меча одиграни со дватата Есенски шампиони на Ерменија и Словачка одиграни во петокот . По одигрувањето на овие два меча нашите момци во саботата го напуштија Турскиот туристички центар Анталија и заминаа за Скопје . Ова беа два меча одиграни во исти ден првиот со тимот на  Улисес од Ерменија каде играчите со помала минутажа изгубија 3-1 од Ерменците . И вториот меч во 15-00 часот попладне со силната екипа на Жилина каде првотимците успеаа да одиграат 0-0 со силната екипа на Словаците .

Вардар – Улисес 1-3(0-0) одигран на теренот на Каја Белек со почеток во 10-00часот стрелец за Вардар Петковски во 65 мин.

Вардар – Жилина 0-0 овој меч се одигра од 15-30 часот на спортскиот комплекс Кемер во Анталија .