Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Фелипе со мајсторски гол за историја
(ВИДЕО) Фелипе со мајсторски гол за историја

(ВИДЕО) Фелипе со мајсторски гол за историја

Вардар го забележа и вториот пораз во групатана фаза од Лигата на Европа. Вардарци беа немоќни против шампионот на Норвешка, тимот на Розенборг 3:1 (1:0). И на овој натпревар, како и на оној со Зенит, многуте индивидуални грешки го одличија победникот. Голот за Вардар го постигна Фелипе во 91 минута со прекрасен лоб удар.

Видео од головите на овој дуел: