Friday ,21 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Ретко кој голман го може ова, Гачевски уште еднаш покажа дека е број еден!
(ВИДЕО) Ретко кој голман го може ова, Гачевски уште еднаш покажа дека е број еден!

(ВИДЕО) Ретко кој голман го може ова, Гачевски уште еднаш покажа дека е број еден!

Екипата на Вардар дојде до втората сезонска победа и тоа во низа откако во неделата во Тетово славеше над Ренова со минимален резултат од 0-1.

„Злато” вредната победа и три бода ја донесе Џемал Ибиши. На младиот напаѓач му беа потребни само 60. секунди да постигне погодок во Тетово откако влезе во игра. Покрај голот, „јунак” на дуелот беше капитенот и голман на Вардар, Филип Гачевски. Гачевски со спектакуларна одбрана во стилот на ракометен голман го сочува својот гол и спречи „кинење” на два бода на својот тим.

Фантастичната одбрана на Гачевски против Ренова можете да ја погледнете ТУКА.