Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) ФК Вардар – АПОЕЛ 1-1 (Highlights)
(ВИДЕО) ФК Вардар – АПОЕЛ 1-1 (Highlights)

(ВИДЕО) ФК Вардар – АПОЕЛ 1-1 (Highlights)

Видео од најважните моменти од вчерашниот меч на Филип Втори арената во Скопје помеѓу црвено – црните и кипарски АПОЕЛ . Во второто полувреме  за гостите од Никозија стрелаше аргентинскиот интернационалец  Де Висенти во 60 минута од мечот со што резултатот на семафотот гласеше 0-1 . ФК Вардар изедначи во 90+3 минута преку резервистот Љамчевски кој го замени Грозданоски во 70сетата минута од дуелот .

За жал изедначувачкиот гол на Благоја Љамчевски немаше големо значење бидејќи и ако без пораз вардарци неминаа понатака во следната рунда од најелитната европска фудбалска лига.