Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ВИДЕО) Головите на младинските категории на Вардар, во второто првенствено коло
(ВИДЕО) Головите на младинските категории на Вардар, во второто првенствено коло

(ВИДЕО) Головите на младинските категории на Вардар, во второто првенствено коло

Сите Вардарови генерациии кои се натпреваруваат во домашната лига, забележаа убедливи триумфи во дуелите со своите врсници од Прилепска Победа.

1.ФК Вардар (младинци) -Фк Победа 3:0

Стрелци: Беќири, Димков и Даци

Головите на младинците можете да ги погледнете ТУКА 

2. ФК Вардар ( кадети) – Фк Победа 3:1

Стрелци: Петревски, Бериша, Маркоски

Головите на кадетите, погледнете ги ТУКА 

3. Фк Победа – ФК Вардар ( пионери)  0:4

Стрелци: Бериша (3) и Ѓоргиески

Погодоците на оваа генерација можете да ги видите ТУКА

4. Фк Победа – ФК Вардар ( помлади пионери)  0:5

Стрелци: Спировски (2), Ибрахим, Илиевски и Хасиќ

Головите погледнете ги ТУКА