Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Хамбарџумјан стрелаше за Ерменија, во дуелот со Полска
(ВИДЕО) Хамбарџумјан стрелаше за Ерменија, во дуелот со Полска

(ВИДЕО) Хамбарџумјан стрелаше за Ерменија, во дуелот со Полска

Двајца играчи на ФК Вардар се наоѓаат во стартниот состав на ерменската репрезентација, во дуелот со селекцијата на Полска. Во моментов Полска има предност од 1:4, а единствениот гол за Ерменија го постигна десниот бек на Вардар, Ховханес Хамбарџумјан. Инаку во стартниот состав се наоѓа уште еден играч на црвено-црните, тоа е Тигран Барсегјан, кој е најистурен напаѓач во составот на Ерменија за овој дуел. Вчера Хамбарџумјан го прослави својот 27- ми роденден.