Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Комити го ,,запалија” Скопје
(ВИДЕО) Комити го ,,запалија” Скопје

(ВИДЕО) Комити го ,,запалија” Скопје

,,Комитите” ја прославуваат 12.титула на својот фудбалски миленик. Вардар беше прогласен за нов Шампион на Македонија, откако сезоната не се доигра до крајот.

Имаш Вардар ти…
Скопска локација – 12-та Титула !
04.07.2020г.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.