Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > СТРИМ ВО ЖИВО ! Вардар-Пелистер 17-00 часот
СТРИМ ВО ЖИВО ! Вардар-Пелистер 17-00 часот

СТРИМ ВО ЖИВО ! Вардар-Пелистер 17-00 часот

Мечот од 1/8 финалето на купот помеѓу нашиот ФК Вардар и второлигашот од Битола ФК Пелистер ќе може да го проследите низ директен пренос на видео стрим. Почетокот на мечот е закажан за  во 17-00 часот. Ова е прв дуел од куп-двомечот помеѓу двата најголеми ривали во македонскиот клубски фудбал, реваншот најверојатно ќе се игра во Прилеп заради реновирањето на стадинот на зелено-белите  “Тумбе кафе“ . Но датумот сеуште е непознат бидејќи ФФМ го нема одредено се очекува да го дефинираат во иднина. Мечот можете да го погледнете на линкот подолу.

Фото:фквардар.мк