Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Видео линк) за денешниот натпревар во Кратово
(Видео линк) за денешниот натпревар во Кратово

(Видео линк) за денешниот натпревар во Кратово

Попладнево со почеток во 16 часот во Кратово силите ќе ги одмерат фудбалските тимови на Силекс и Вардар. Нашиот тим на Вардар, ќе атакува на уште една победа во низа во првата македонска фудбалска лига. На единаесет кола пред крајот, Вардар веќе има единаесет бодови предност пред Шкендија.

http://tv.ffm.mk/ –  Линкот е превземен од Фудбалската федерација на Македонија