Sunday ,17 February 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Мајсторски гол на Барсегјан
(ВИДЕО) Мајсторски гол на Барсегјан

(ВИДЕО) Мајсторски гол на Барсегјан

Вардар одигра само 1:1 на првиот осминафинален натпревар од купот на Македонија, против екипата на Шкупи. Овој меч се одигра на теренот во Ѓорче и заврши без победник. По првото полувреме тимот од Чаир имаше водство од 0:1, додека во второто полувреме, црвено-црните преку Барсегјан го израмнија резултатот.

Погледнете го мајсторскиот гол на Барсегјан.