Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) ПМФЛ: ФК Ренова – ФК Вардар
(ВИДЕО) ПМФЛ: ФК Ренова – ФК Вардар

(ВИДЕО) ПМФЛ: ФК Ренова – ФК Вардар

Видео од мечот во Боговиње помеѓу домаќинот Ренова и нашиот Вардар. За жал играчите на нашиот црвено – црн тим првпат сезонава не успеа да ја затресат мрежата на еден првенствен натпревар во домашната лига. Имавме серија шанси, но нитуедна не претворивме во погодок што ќе донесеше три бода од ова секогаш за нас незгодно гостување кај “гипсарите“. Шанси за Вардар на овој меч за погодок пропуштија : Ивановски во неколку наврати, Љамчевски, Глигоров, Мијушковиќ.

За црвено –  црните на овој меч настапија : Пачовски, Хамбарџумјан, Мијушковиќ, Велковски, Попов, Глигоров, Николов, Љамчевски /од 60 минута Ацо Стојков/, Фелипе, Блажевски /од 74 мининута  Асани), Ивановски.

Видеото од случувањата на стадионот на ФК Дрита во Боговиње каде што се играше овој дуел од седмото коло во ПМФЛ ќе може да погледнете – ТУКА

фото:fkvardar.mk