Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Новите „блесоци“ на ФК Вардар, Ѓурковски и Радуловиќ-Величковиќ
(ВИДЕО) Новите „блесоци“ на ФК Вардар, Ѓурковски и Радуловиќ-Величковиќ

(ВИДЕО) Новите „блесоци“ на ФК Вардар, Ѓурковски и Радуловиќ-Величковиќ

Вардар сезонава промовираше неколку млади играчи, кои во иднина се надеваме дека ќе бидат значаен фактор во играта на црвено-црните.

Се работи за Александар Ѓурковски и Мартин Радуловиќ-Величковиќ, кои ја добија довербата од стручниот штаб да се докажуваат на натпреварите во ПМФЛ. Се работи за играчи кои долго време се во клубот, ги поминаа сите младински екипи на Вардар и се генерација родени 2002 година.

Во продолжение погледнете видеа од нивните настапи на линковите, ТУКА и ТУКА.