Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар доби големо засилување, Најденов има ,,топ” удар!!
(ВИДЕО) Вардар доби големо засилување, Најденов има ,,топ” удар!!

(ВИДЕО) Вардар доби големо засилување, Најденов има ,,топ” удар!!

Бојан Најденов ќе биде најзвучното засилување за шампионот оваа сезона. Се работи за искусен, 28-годишен играч од средината на теренот кој има одличен преглед на играта, но и фантастичен удар од далечина што го покажала на многу наврати со спектакуларни погодоци во нашиот шампионат и надвор од него.

Најденов дојде во Вардар од тимот на Академија Пандев, а играше и за тимовите на Лачи, Ештегал, Шмуха, Хоризонт Турново и Работнички.

Треба да биде ,,моторот” на овој Вардар, заедно со Дарко Мицевски.

Видео од новото засилување: