Sunday ,24 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) „Петка“ на Вардар во Ѓорче
(ВИДЕО) „Петка“ на Вардар во Ѓорче

(ВИДЕО) „Петка“ на Вардар во Ѓорче

Вардар стигна до уште една победа во ПМФЛ. Нашиот тим лесно и убедливо го победи домашниот тим на Македонија ЃП со резултат 0:5 (0:2). Стрелци на головите за нашиот тим од овој натпревар беа: Попов, Хамбарџумјан, Барсегјан, Блажевски и Спировски.

Погледнете ги најинтересните моменти и голови од овој натпревар.