Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Од Малме до Фенербахче, како Вардар испиша историја
(ВИДЕО) Од Малме до Фенербахче, како Вардар испиша историја

(ВИДЕО) Од Малме до Фенербахче, како Вардар испиша историја

Започна од Шведска, заврши во Турција. Ваков беше патот на нашиот фудбалски шампион кон историскиот успех и пласманот во групната фаза од Лигата на Европа. Вардар успеа да направи голем подвиг и најпрво да го елиминира шампионот на Шведска, екипата на Малме, за да се “сопне„ на следната пречка во лигата на шампионите, против екипата на Копенхаген, а оваа приказна да ја заврши на најдобар можен начин со двете победи над Фенербахче и пласман во групната фаза во второто најголемо европско натпреварување.

Погледнете го видеото и патот на Вардар до историскиот успех.