Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Победа за црвено – црните со Пелистер 4:1 (3:0)
(ВИДЕО) Победа за црвено – црните со Пелистер 4:1 (3:0)

(ВИДЕО) Победа за црвено – црните со Пелистер 4:1 (3:0)

Вчера на Националната Арена Филип втори во рамки на 1/8 финалето од купот се сретнаа ФК Вардар и гостинот второлигашот од Битола тимот на ФК Пелистер. Вардарци максимално ја искористија предноста во квалитет и домашниот терен и остварија победа од 4:1, а на полувреме резултатот гласеше 3:0.

За црвено – црните на овој меч стрелаа : Дашјан во 20 минута,  Велковски во 26 минута,  Хамбарџумјан во 44 минута и капитенот  Грнчаров во 64 минута. За зелено – белите единствениот гол кој беше навистина убав погодок од над 25 метра го постигна  Неданоски во 58 минута од мечот кога го намали водството на Вардар на 3:1 . Овој меч го одиграа следниве играчи на Вардар: Гачевски, Љамчевски, Грнчаров,  Новак,  Хамбарџумјан /од 62 минута Брдаровски/,  Велковски /од 72 минута  Фелипе),  Спировски /од 68 минута  Николов/, П. Петковски, Дашјан, Асани, Стојков. 

Видеото од оваа 1/8 финална пресметка во Купот на Македонија во фудбал  ќе може да го погледнете – ТУКА

фото:фквардар.мк