Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Видео: Вардар го доживеа првиот пораз во Анталија
Видео: Вардар го доживеа првиот пораз  во Анталија

Видео: Вардар го доживеа првиот пораз во Анталија

Вардар го доживеа првиот пораз на подготовките во Анталија, вчера сосема заслужено тимот на Пахтакор слабеше победа со резултат 2:0 (0:0). Вардарци ништо не одиграа на овој натпревар, јасно може да се увиди  во играта дека на Вардар очајнички му се потребни играчи во средината на теренот и напаѓачи.

Видео од головите и сите интересни моменти: