Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Чупиќ го мина Балиќ на вечната листа, сега е најдобар хрватски стрелец на ЕП
(ВИДЕО) Чупиќ го мина Балиќ на вечната листа, сега е најдобар хрватски стрелец на  ЕП

(ВИДЕО) Чупиќ го мина Балиќ на вечната листа, сега е најдобар хрватски стрелец на ЕП

Вардаровото крило, хрватот  Иван Чупиќ постигна погодок на натпреварот против Норвешка, со што испиша историја. Тој  мина на вечната листа легендарниот  Ивано Балиќ и официјално стана најдобар стрелец на Хрватска во историјата на Европските првенства. Тој  дојде до бројката од 152 гола и зад себе го остави легендата кој зад своето име има еден гол помалку, а Чупиќ има уште за играње дуели на ова ЕП пред себе.

Видеото посветено на рекородот на  крилото на црвено-црниот состав и на “Каубоите“ може да го погледнете -ОВДЕ