Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Вардарки денес играат со Крим од 17-00 ч. во рамки на ВРХЛ лига, влез слободен
Вардарки денес играат со Крим од 17-00 ч. во рамки на ВРХЛ лига, влез слободен

Вардарки денес играат со Крим од 17-00 ч. во рамки на ВРХЛ лига, влез слободен

Во спортскиот центар “Јане Сандански“ -Скопје се игра треттиот  турнир во регионалната ВРХЛ лига. Вардарки се домаќинки на истиот. Веќе се одиграа два дуела, останува уште еден кој на програмата е вечер, во него ќе земат учество нашите девојки. Денес во голема сала при СЦ „Јане Сандански” наш противник е тимот на Крим.

Дуелот со екипата на Крим се игра денес, 21/01, недела,  во 17-00 часот, на истиот влезот е слободен.

Од првите два натпревара ова се постигнатите резултати:

  • ВАРДАР – БУДУЌНОСТ 31 – 24 (19 – 11)
  • БУДУЌНОСТ- КРИМ 33 – 25 (19 – 11)