Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) ВАРДАР ТВ! Гости : Шиле и Џамбо
(ВИДЕО) ВАРДАР ТВ! Гости : Шиле и Џамбо

(ВИДЕО) ВАРДАР ТВ! Гости : Шиле и Џамбо

Видео од последната емисија Вардар ТВ емитувана вчера на телевизијата Алфа . Гости во ново неделното издание на црвено-црната емисија голманот на РК Вардар Џамбо Милиќ и шпицот на фудбалскиот колектив Дејан Блажевски – Шиле. Покрај гостите во студиото ќе може да се погледнат извештаи од мечевите во кој настапиа нашите екипи   фубалскиот, женскиот и машкиот ракометен колектив.

Овие и други информации поврзани со најголемиот спорски македонски бренд ќе можете да ги погледнете на следното пола-часовно видео.