Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ВИДЕО СТРИМ ! ФК Вардар – Вил 14-00 часот.

ВИДЕО СТРИМ ! ФК Вардар – Вил 14-00 часот.

Вардар во Анталија ги одработува зимските подготовки за пролетниот дел од оваа натпреварувачка сезона.  Тие веќе и ја одигаа првата контролка завчера  со австрискиот бундеслигаш Волфсбергер, која ја добиа со 3:2. Денес црвено-црните се сретнуваат со тимот на швајцарски Вил.  Овој меч е закажан со почеток во 14-00 часот, а за место на одигрување по договорот помеѓу двата тима е одреден  теренот “ WOW Center Lara“. Нашиот противник , тимот на Вил оваа натпреварувачка сезона настапува во втората  Швајцарска лига, каде моментално е на второ место на табелата.

Овој меч како и првиот со австрискиот  Волфсбергер ќе може гледачите во нашата земја да го проследат низ директен видео стрим од Анталија, истиот ќе може да го погледнете на следниот линк :