Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ВИДЕО СТРИМ! ФК Вардар-Брегалница 13-00 часот
ВИДЕО СТРИМ! ФК  Вардар-Брегалница 13-00 часот

ВИДЕО СТРИМ! ФК Вардар-Брегалница 13-00 часот

Дуелот од 14.коло во првата македонска фудбалска лига помеѓу домаќинот  и лидерот на македонската лига Вардар и штипска Брегалница  ќе може да го проследите низ директен пренос преку видео стрим. Црвено-црните по 13 кола имаат 33 бода.

Мечот се игра на Националната арена Филип Втори  со почеток во 13 часот .  Судиската тројка делегирана на натпреварот за главен судија го има Далибор Ѓорѓевски од Куманово, кој ќе биде главен арбитар во недела. Директниот пренос од мечот на  ќе може да го следите на следниот линк.