Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар-Младост Ц.Д. (6:0)
(ВИДЕО) Вардар-Младост Ц.Д. (6:0)

(ВИДЕО) Вардар-Младост Ц.Д. (6:0)

Вардар во рамките на третото коло од ПМФЛ, забележа убедлива победа против екипата на Младост Ц.Д. Конечниот резултат беше 6:0. Стрелци на головите беа: Блажевски (2), Дашјан(2) Хамбарѕумјан и Љамчевски. Тоа беше вкупно втор триумф за нашиот шампион, со кој се искочи на лидерското место.

Видеото од сите погодоци можете да ги погледнете на линкот ТУКА