Wednesday ,01 May 2024
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар – Штурм 1:1
(ВИДЕО) Вардар – Штурм  1:1

(ВИДЕО) Вардар – Штурм 1:1

Во текот на вчерашниот ден нашиот фудбалски шампион го одигра првиот контролен натпревар на подготовките во Австрија. Противник ни беше екипата на Штурм, со која одигравме со нерешен резултат од 1:1. Црвено-црните беа подобра екипа на овој дуел, покрај постигнатиот гол имавме уште неколку добри прилики, кои останаа неискористени. Први поведовме со голот на Евгениј Новак во 66 минута, додека Австријците го израмнија резултатот преку Кох во 75 минута од мечот. На овој меч имавме можност да го погледнеме и новото потенцијално засилување за Вардар, Колумбиецот Јон Обрегон кој имаше убава можност да донесе нова предност, откако ја погди пречката пречката од голот на Штурм.

Головите од првиот контролен дуел на Вардарци можете да ги погледнете на видеово ТУКА