Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) ФК Вардар ФК Пелистер 1-1 (1-0)
(ВИДЕО) ФК Вардар ФК Пелистер 1-1 (1-0)

(ВИДЕО) ФК Вардар ФК Пелистер 1-1 (1-0)

Видео од вчерашниот меч помеѓу Вардар и Битолски Пелистер кој заврши нерешено 1-1 (1-0) . Вардар беше пред четвртата победа од исто толку мечеви но грешката во 92 минута на Пачовски ги разочара присутните на Арената Филип втори. Комити направиjа прекрасна атмосфера , но за жал фудбалерите не вратија со победа во ова најголемо Македонско фудбалско дерби .

Стрелец за Вардар со неговиот два гол за два меча  Ибричиќ во 17 минута .