Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Најинтересните моменти од мечот Вардар-Вил
(ВИДЕО) Најинтересните моменти од мечот Вардар-Вил

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од мечот Вардар-Вил

 Вардар вчера одиграа  дуел без голови на вториот контролен меч на  зимски подготовки во Анталија, со швајцарскиот второлигаш Вил. Во првиот тест вардарци обезбедија победата над Волфсбергер  со 3-2. На мечот со швајцарскиот тим Вардар имаше теренска иницијатива особено  во вториот дел од дуелот, сепак треба да се напомене дека во првото полувреме голманот Филип Гачевски со низа одлични  интервенции успеаа да спречи противникот да дојде во водство.

Вардар го старуваше мечот со следните 11-сетмина: Гачевски, Грозданоски, Мијушковиќ, Новак, Љамчевски, Глигоров, Фелипе, Асани, Стојков, Ќеран, Нимани, а играа уште: Попов, Хамбарџумјан, Таневски, Ивановски, Петковски, Блажевски, Николов, Спировски и Којашевиќ. Видеото од овој дуел може да го погледнете ТУКА.