Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Видео стримови: Пелистер-Вардар 13-00 часот
Видео стримови: Пелистер-Вардар 13-00 часот

Видео стримови: Пелистер-Вардар 13-00 часот

 ФК Вардар се врати на победничките патеки во ПМФЛ. Нашите момци го “скршија гипсот” на Ренова во вториот дел со голот на Блажевски доволен за значајни три бода и зголемување на предноста пред Шкендија на шест поени. Денес во предпоследното коло од сезонава гостуваме кај Пелистер, каде ќе ја завериме есенската круна. Мечот се игра денес во Битола, со почеток во 13-00 часот.

Од овој дуел ќе можете да следите директен пренос на следниот линк  ТУКА  или  ТУКА