Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Во сабота со Ренова
Во сабота со Ренова

Во сабота со Ренова

Дуелот против тетовска Ренова нема да се одигра во недела, туку ќе се одигра во сабота со почеток во 16 часот.
Ова ќе биде одличен дуел, со оглед на фактот дека Ренова е секогаш незгоден противник за Вардар, уште повеќе загрижува податокот што Ренова се наоѓа во одлична форма во последно време.

Но тоа не треба да биде никакво оправудање за нашите момци, кој треба да го добијат тимот на Ренова, без никакви проблеми, и да продолжат победнички кон титулата!

Фото: fkvardar.mk