Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Во третиот круг, Вардар домаќин на Пелистер, нагости со Шкендија

Во третиот круг, Вардар домаќин на Пелистер, нагости со Шкендија

Со натпреварот во Кратово се затвора втората фаза од ПМФЛ, во третиот кург Вардар ќе започне како домаќин, в недела против Ренова или Металург, во зависност како ќе заврши мегусебниот дуел на овие два тима утре.

Останатите натпревари ви ги презентираме:
Х.Турново – Вардар
Вардар – Пелистер
Брегалница – Вардар
Вардар – Тетекс
Силекс – Вардар
Вардар – четвртопасираниот
Шкендија – Вардар
Вардар – Работнички