Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Во Турново по 3 од 3

Во Турново по 3 од 3

1970592_754886101273073_4976426156963850816_n                                                                                        Фото:fkvardar.mk

Во недела нашата екипа ќе одигра натпревар од ПМФЛ, против екипата на Хоризонт од Турново.
Турново важи за секогаш незгоден и тврд противник кога игра против најтрофениот тим, екипата на Вардар.

Оваа сезона работите се многу различни, Вардар му бега на Турново дури 13 бодови, Турновци се наогаат на опасната 7 позиција која носи плеј – аут, додека пак нашиот Вардар е лидер.

Очекуваме на оваа средба нашите момци да дојдат  до 3/3 оваа пролет во ПМФЛ и зацврстување на табелата во борбата за титула со Работнички и Шкендија.

Мегусебни дуели на Вардар и Турново:
Турново-Вардар 0-0 2014
Турново-Вардар 2-0 2013
Турново-Вардар 0-0 2012
Турново-Вардар 1-2 2012
Турново-Вардар 1-1 2011