Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Македонија Ѓ.П е следен противник за младите екипи на ФК Вардар
Македонија Ѓ.П е следен противник за младите екипи на ФК Вардар

Македонија Ѓ.П е следен противник за младите екипи на ФК Вардар

Во четврток (02.12), младинските екипи на ФК Вардар ќе го одиграат вонредното 7.првенствено коло. Противник на нашиот клуб е екипата на Македонија Ѓ.П.

Сите натпревари ќе ги одиграме во четврток. Пионерските екипи се домаќини на теренот во населбата Хиподром, додека кадетите и младинците гостуваат кај истиот противник, на стадинот во Ѓорче Петров. Натпреварите ќе бидат одиграни во термините од 10:00 и 12:00 часот.