Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Втор ден работа во Анталија, Хајдук до убедлива победа
Втор ден работа во Анталија, Хајдук до убедлива победа

Втор ден работа во Анталија, Хајдук до убедлива победа

Втор ден Вардар се подготвува во Анталија, каде од почеток избраниците на Алексндар Васоски работат во „полн ритам“.

Денеска и вчера беа оддржани по два тренинга, а истиот ритам ќе биде и викендов. Засега сите играчи максимално ги одработуваат задачите од стручниот штаб.

fkv

Вардар во понеделник ќе го одигра и првиот контролен дуел, противник ќе биде тимот на Хајдук од Хрватска кој денеска убедливо го победи тимот на Хонвед со 5:0 на вториот тест за нив на подготовките во Анталија.