Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Втора победа во низа, совладан ГФК Охрид
Втора победа во низа, совладан ГФК Охрид

Втора победа во низа, совладан ГФК Охрид

Фудбалерите на Вардар ја запишаа втората победа во низа, откако попладнево го совладаа тимот на ГФК Охрид, со резултат 2:0. Стрелци на головите за Вардар беа Блажевски и Грозданоски.

Вардар на одличен начин го отвори дуелот и по само 15-сетина минути игра имаше водство од 1:0. Капитенот Дејан Блажевски измами двајца играчи на гостинот, биеше од преку 20 метри крајно прецизно за голема радост кај вардарци и предност од 1:0. Вардар продолжи да ја контролира играта, противникот имаше еден опасен слободен, но Илиќ беше на висина на задачата и не дозволи изненадување. Се играше 32 минута, одлична акција на Вардар, Блажевски со супер асистенција до Петковски кој биеше само покрај голот и пропадна оваа супер шанса за 2:0.

Во вториот дел ,,џокерот” на Глигоров, Дарко Грозданоски стрелаше прецизно за 2:0 и сигурна победа на Вардар. Ова беше втора победа во низа за Вардар.