Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Заврши паузата во ПМФЛ во недела ни гостува Турново
Заврши паузата во ПМФЛ во недела ни гостува Турново

Заврши паузата во ПМФЛ во недела ни гостува Турново

Заврши паузата во ПМФЛ , осумте фудбалери на црвено- црните кои беа со репрезентативни задачи во сениорските и младинските селекции на Македонија и Ерменија се повторно со тимот. Следи подготовката за следниот предизвик во ПМФЛ домашниот дуел со ФК Хоризонт Турново.

Повторно играме на нашата Арена Филип втори во недела 13 септември. Мечот е закажан со почеток во 16-00 часот. Ова е дуел од шестото коло во домашната лига во која имаме серија од четири победи по ред и атакуваме на петата. Овој меч е прв од шесте меча во трите натпреварувања :ПМФЛ, Купот на РМ и Супер-купот кој ќе ги играат вардарци во периодот од само дваесетина дена поточно од  13.09 до 4.10. Интересно е што на дуелот на клупата на противникот својот деби дуел како кормилар на турновци ќе го има екс тренерот на ФК Вардар Никола Илиевски-Џиџи кој 2013 година имаше доста неславна епизода во црвено – црниот тим. Добра вест за Седлоски е што од повреда се враќа Ромеро и истиот ќе биде на располагање за овој дуел.