Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар во 3.коло од ЛШ ќе игра со победникот од дуелот Жилина/Копенхаген
Вардар во 3.коло од ЛШ ќе игра со победникот од дуелот Жилина/Копенхаген

Вардар во 3.коло од ЛШ ќе игра со победникот од дуелот Жилина/Копенхаген

Во 12-00 часот фудбалскиот клуб Вардар на ждепката во Нион   го дозна  противник со кој би играл во наредното 3.коло во Лигата на Шампионите доколку го мине Малме. Екипата на Вардар ги доби парот Жилина/Копенхаген , со победникот од истиот ќе играме во 3.коло од ЛШ.

Копанхаген е може да се каже 100% сигурен патник во третото коло, тој тим  победи со 3-1 на гостувањето во Словачка кај Жилина па така домашниот натпревар е речиси формалност. Мечевите од третото коло се на програмата на 25 и 26 јули, а реваншите на 1 и 2 август.