Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Историја > Среќен роденден Бајо Легендо!
Среќен роденден Бајо Легендо!

Среќен роденден Бајо Легендо!

Денес својот 37-ти роденден го прославува еден од клубските легенди на ФК Вардар, екс фудбалерот на црвено-црните Александар Бајевски. За сите нас најверните следбеници на светиот клуб името на Бајо е вистински синоним за верност и преданост кон светите црвено-црни бои.

Редакцијата на вардаровиот сајт вардарфанс.мк искрено му посакува среќен роденден и успех во неговиот професионален живот.