Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > Комити > Една година без Саздо
Една година без Саздо

Една година без Саздо

Тој на денешен ден пред една година засекогаш го напушти овој свет и се пресели во вечноста. Лани на 9.јули младиот навивач на Вардар, Никола Саздовски-Саздо, кој крвнички беше претепан во Автокоманда на 30.06.2018 година ја загуби последната битка. Младото момче подлегна на повредите и го напушти овој свет.

Почивај во мир Саздо!