Saturday ,18 January 2020
Последни:
Home > Комити > Комитите вечерва го „палат” Скопје
Комитите вечерва го „палат” Скопје

Комитите вечерва го „палат” Скопје

Комитите вечерва со старт од Кино Маџари па се до Нова Македонија во Капиштец, ќе го најавуваат дербито в недела и прославата на Есенската титула. Најверните навивачи на „црвено – црните” најавуваат спектакл по скопските улици со цел што повеќе свои членови да привлечат, да ги загреат фудбалерите, а и самите пред неделната дерби пресметка на Градски и славјето.

Целокупната вечерашна агенда на Комитите изгледа вака:

Петок, 06.12.2019
Собир: Кино Маџари 18:30ч.
Старт: 19:00ч.
Станици: Железничка – Рекорд – Кружен Ѓорче
Крај: Нова Македонија
Јубилеи три – Градови два – Трибина една !!!