Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > Комити > ФОТО: „Комити“ и „Ултрас Гелзенкирхен“ прославуваат 15 години братство!!

ФОТО: „Комити“ и „Ултрас Гелзенкирхен“ прославуваат 15 години братство!!

Навивачите на најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар и навивачите на германскиот бундеслигаш Шалке 04, популарните „Комити“ и „Ултрас Гелзенкирхен“, по вчерашната средба во тренинг центарот на Вардар во Хиподром, каде Васоски и целиот тим добија подарок од 100 дресови од навивачите на Шалке, денеска продолжи прославувањето на јубилејот 15 години од збратимувањето на двете навивачки групи.

По тој повод, „Комити“ на својата Фејсбук страна објавија фотографија и напишаа:

69907640_354982172050964_5854706144378880_n