Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > Комити > (ВИДЕО) Комити и Војводи со „пиротехничко шоу“ го прославија јубилејот, десет години братство
(ВИДЕО) Комити и Војводи со „пиротехничко шоу“ го прославија јубилејот, десет години братство

(ВИДЕО) Комити и Војводи со „пиротехничко шоу“ го прославија јубилејот, десет години братство

Вардар и Шкендија ги поделија бодовите, во рамките на последното есенско коло во ПМФЛ. Покрај постигнатите голови, мечот го одбележаа и популарните Комити, кои во голема бројка беа на својата трибина. Тие имаа поддршка и од навивачката група Војводи, која денес беше присустна на дерби дуелот. Комити и Војводи заедно прославија и одбележаа јубилеј, десет години меѓусебно братство.

Погледнете како тоа изгледаше преку видео, кое ви го носи Вардар Фанс.