Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > Комити > Комити: Не сме во можност да го бодриме нашиот ФК ВАРДАР на неделниот натпревар
Комити: Не сме во можност да го бодриме нашиот ФК ВАРДАР на неделниот натпревар

Комити: Не сме во можност да го бодриме нашиот ФК ВАРДАР на неделниот натпревар

Навивачката група на Вардар информира преку својата официјална страна дека на неделниот натпревар во Тетово нема да може да се организира патување. Комитите овој викенд ќе го бодрат РК Вардар на гостувањето во Загреб. Целото соопштение во продолжение:

Поради забраната за гостински навивачи, не сме во можност да го бодриме нашиот ФК ВАРДАР на неделниот натпревар против тетовска Искра и да допринесеме за нова победа која сите ја посакуваме.
Нашиот фокус, овој викенд, ке биде кон натпреварот на РК ВАРДАР со ППД Загреб кој е дел од групната фаза во лигата на шампионите.
ЗАТОА, идеме сите во Загреб !!!
Сабота, 22.10.2016
собирно место: Фонтана Парк, 02:00ч.
информации и пријавување во порака.

КОМИТИ ЗАПАД !!