Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Состав на ЖРК Вардар за денешниот меч во Л.Ш
Состав на ЖРК Вардар за денешниот меч во Л.Ш

Состав на ЖРК Вардар за денешниот меч во Л.Ш

ЖРК Вардар денеска ќе го одигра и второто коло од ЕХФ лигата на шампионките. Нашиот тим денеска ќе биде домаќин на германскиот преставник, тимот на Лајпциг. Во нашиот тим се враќа Андреа Кликовац, а ќе недостасува Лакрабер.

Состав: Алтхаус, Човиќ, Дамњановиќ, Херем, Илина, Кликовац, Хмирова, Лазовиќ, Лејно, Мавсар, Пенезиќ, Песоа, Радичевиќ, Ристовска и Суслина.