Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > Комити > (ФОТО) „Комити“ донираа за борба против Ковид-19
(ФОТО) „Комити“ донираа за борба против Ковид-19

(ФОТО) „Комити“ донираа за борба против Ковид-19

 „Комити“ донираа средства за борба против Ковид-19. Навивачите на Вардар на својата официјална Фејсбук страна објавија соопштение кое ви го пренесуваме во целост:

Со цел подобро справување со вирусот Ковид 19, кој доби Пандемиски размери, денес ја посетивме Скопската Клиника и дониравме 1000 маски, 40 Заштитни мантили и десетици средства за дезинфекција. Истите ќе бидат распределени онаму каде што се најнеопходни.

92122651_2831914220196178_5376753907278020608_n

Комитски е овојпат да останеме дома, со тоа ќе спречиме вирусот да се прошири и стигне до оние кои имаат послаб имунитет, до хронично и тешко болните. Заедно да им дадеме шанса и ним за праведна борба и победа.

Вашата борба е и наша борба !