Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Комити > ,,Комити” број еден во Македонија! (ВИДЕО)
,,Комити” број еден во Македонија! (ВИДЕО)

,,Комити” број еден во Македонија! (ВИДЕО)

Дефинитивно навивачите на ФК Вардар, популарните ,,Комити” оваа сезона се за чиста ,,10-ка”. Многумина предвидуваа со играњето во Втората лига дека и Вардар ќе загуби многу навивачи на натпреварите, но се случи она спортивното.

Секогаш кога на Вардар му е потребна поддршка во тешкото, тука се навивачите да му помогнат на клубот. Во продолжение погледнете го овој видео материјал од саботниот натпревар и уверете се дека оваа сезона нема подобро место за атмосфера од натпреварите на ФК Вардар, ТУКА.