Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Натпреварите на ЖРК Вардар, денес во сениорска и утре во кадетска се одложени
Натпреварите на ЖРК Вардар, денес во сениорска и утре во кадетска се одложени

Натпреварите на ЖРК Вардар, денес во сениорска и утре во кадетска се одложени

Поради прогласената тродневна жалост на територијата на Република Македонија, двата меча кои требаше да ги играат двата тима на ЖРК Вардар се одложени. Денес попладене во 19-30 требаше да сме домаќини на Овче Поле во сениорска конкуренција, а утре кадетките во 1.коло гостуваа според планот кај тимот на РК Илинден во истоимената населба.

Наскоро ќе ве известиме за новите термини кога ќе бидат дуелите закажани.