Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > Комити > (ВИДЕО) „Комитите” најавуваат инвазија на Велес
(ВИДЕО) „Комитите” најавуваат инвазија на Велес

(ВИДЕО) „Комитите” најавуваат инвазија на Велес

„Комитите” најавуваат инвазија на Велес, каде в сабота Вардар ќе игра со тимот на Борец. „Комитите” иако има уште пет дена до натпреварот, сепак уште од денеска ги мобилизираа своите членови, а ја објавија и агендата за дуелот.

Една победа носи радост, но победи во низа носат титула…
Одиме во Велес !
Затоа што нашата поддршка може да направи разлика.
ФК Борец – ФК Вардар
Сабота, 22.02.2020
Почеток: 14:00ч.
Собир: Железничка 11:00ч.

– Видео најавата можете да ја погледнете ТУКА.