Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Комити > ВИДЕО: ,,Комитите“ направија спектакл за Велигден во Драчево
ВИДЕО: ,,Комитите“ направија спектакл за Велигден во Драчево

ВИДЕО: ,,Комитите“ направија спектакл за Велигден во Драчево

Во чест на големиот христијански празник Велигден – Христово воскреснување навивачката група Комити во Драчево приреди голем спектакл.

Драчево беше центарот на црвено-црниот свет, центарот на Скопје, Македонија и епицентарот на Православието!

Видеата погледнете ги  ТУКА и ТУКА.