Saturday ,30 September 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > КУГЛАЊЕ!!! Вардарци како по правило повторно со преставници во топ-6 изборот на колото +Табела МКЛ по последно коло
КУГЛАЊЕ!!! Вардарци како по правило повторно  со преставници во топ-6 изборот на колото +Табела МКЛ по последно коло

КУГЛАЊЕ!!! Вардарци како по правило повторно со преставници во топ-6 изборот на колото +Табела МКЛ по последно коло

Како по некое непишено правило по секое коло пролетва нашите куглари од Вардар имаат “резервирано“ место во изборот на најдобрите Топ-6 натпреварувачи . В0 последно 14то коло  КК Вардар со убедлива победа од 7-1 над КК 18 Август   ја завери вицешампионската позиција кое е огромен успех за прватанатпреварувачка сезона од како тимот е во кугларската лига. Вардарци на овој меч целосно ја оправдаа улогата на фаворит и рутинирано дојдоа до победата која ни во еден единствен момент не беше доведена во прашање . Димитровски во топ- 6 изборот ова коло се најде на второто место , а неговиот соиграч Влаќевски кој минатото коло беше на врвот на  топ-6 листата оваа недела е пласиран на третата позиција .

Т А Б Е Л А

1 МАКПЕТРОЛ 14 13 0 1 47035 238 100 26
2 ВАРДАР 2014 14 10 1 3 47426 216 80 21
3 РАБОТНИЧКИ 14 9 1 4 44859 177 58 19
4 “ГТЦ-СКОПЈЕ” 14 8 2 4 45180 213 73 18
5 “ХЕРАКЛЕА” 14 5 1 8 39205 154,5 47 11
6 18 АВГУСТ АДИНГ 14 4 1 10 39943 134,5 36 9
7 ИМПЕРИАЛ ТОБАКО 14 4 0 10 39353 134,5 34 8
8 МАКЕДОНИЈА 14 0 0 14 33067 73,5 12 0

НАЈДОБРИ  РЕЗУЛТАТИ  ВО  14  КОЛО  ПОСТИГНАА :

 

  • Ибрахим Мемеди                          Макпетрол                                                      626
  • Димитар Димитровски              Вардар                                                              624    
  • Бојан Влакевски                            Вардар                                                              617
  • Игор Беличански                          Макпетрол                                                      599
  • Тодор Манев                                    Работнички                                                    581    
  • Александар Соколовски            Макпетрол                                                      580