Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > ХК Вардар државно првенство хокеј 2014/15
ХК Вардар државно првенство хокеј 2014/15

ХК Вардар државно првенство хокеј 2014/15

КХ Вардар ги одигра трите меча во првиот круг од државното првенство оствари две победи и еден пораз   се наоѓа зад лидерот тимот на КХ Металург кој има скор од две победи и еден нерешен меч.

hokejdrzavno-0246

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО 2014/15

  • Прво коло 11 декември 2014
    Варадар Вингс – Фаворит КИКО 4:3
  • Второ коло 13 декември 2014
    Металург – Вардар Вингс 4:1
  • Трето коло 18 декември 2014
    Вардар Вингс – Скопје Капиталс 6:2

 

hokejdrzavno-0295

 

 

Табела по одиграни 3 кола во државното првенство:

tabela_01

фото:www.hokej.mk/

Leave a Reply